Projetkowanie stron

Projektowanie stron internetowych a tworzenie stron WWW to dwie całkowicie różne rzeczy. Różnicę pomiędzy tymi dwoma rzeczami możemy zilustrować na przykładzie architekta mieszkań (biura projektowego) a ekipy budującej.

pro1

Projektowanie stron internetowych – w tym przypadku projektant i twórca stron WWW może być tą jedną i tą samą osobą, lecz jednakże z doświadczenia wiemy, iż obie te prace wykonują inne osoby, co najwyżej łączy ich zgrany zespół i profesjonalne podejście do każdego z etapu powstawania projektu strony internetowej. Projektowaniem stron internetowych zwykle zajmują się graficy komputerowi. Projekty zamówionych stron WWW, wykonywane są za pomocą programów graficznych. Powstające tam projekty graficzne cięte są na mniejsze kawałki do których programiści programują użyteczne i potrzebne elementy strony.

W Polsce coraz to większym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem są aplikacje, jakie umożliwiają im zarządzane treścią.  Takie rozwiązanie nosi nazwę CMS (system zarządzania treścią).

Co to jest CMS?

System zarządzania treścią (ang. Content Management System, CMS) – oprogramowanie pozwalające na łatwe utworzenie serwisu WWW oraz jego późniejszą aktualizację i rozbudowę przez redakcyjny personel nietechniczny. Kształtowanie treści i sposobu ich prezentacji w serwisie internetowym zarządzanym przez CMS odbywa się za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika, zazwyczaj w postaci stron WWW zawierających rozbudowane formularze i moduły.*

* źródło: wikipedia

Podstawowym zadaniem platform CMS jest oddzielenie treści (zawartości informacyjnej serwisu) od wyglądu (sposobu jej prezentacji). Po wprowadzeniu nowych informacji przez uprawnionego redaktora system zapisuje je w bazie danych. Następnie system CMS generuje dynamicznie strony internetowe na podstawie treści pochodzącej z bazy danych oraz odpowiednich szablonów. Pozwala to na bardziej elastyczne a przede wszystkim wygodniejsze zarządzanie treścią niż ma to miejsce w przypadku zastosowania statycznych plików HTML.

pro2

Aplikacje internetowe powstają zwykle przy użyciu języków kodowania i programowania HTML, CSS, PHP i baz danych MySQL.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz o coś zapytać to zapraszamy do kontaktu.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s